Layout type
Wide Boxed
Background Color
Background Texture

You can add your own custom background also.

ZAPRAWA KLEJOWA UELASTYCZNIONA ATLAS Powiększ do pełnego rozmiaru

ZAPRAWA KLEJOWA UELASTYCZNIONA ATLAS

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

0,00 zł

Klej uniwersalny - grubość warstwy 2-10 mm
Przeznaczona do łazienek, kuchni, korytarzy oraz do wykonywania okładzin na niewielkich powierzchniach na zewnątrz budynków. Służy do przyklejania płytek o małym i średnim formacie, o średniej nasiąkliwości, ceramicznych (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp. Można jej używać do murowania i wyrównywania powierzchni.
Właściwości
  • uelastyczniona formuła
  • do płytek ceramicznych, w tym do gresu
  • ulepszone parameytry robocze
  • wydłużony czas otwarty
  • obniżony spływ
Główne parametry
  • zużycie: 1,5 kg/1 m2/1 mm
  • grubość warstwy: 2 – 10 mm
  • przyczepność: min. 0,5 N/mm2

PRZEZNACZENIE

Idealna do łazienek, kuchni, korytarzy, schodów i niewielkich powierzchni dekoracyjnych na zewnątrz budynków – trwale przykleja płytki wszędzie tam, gdzienie jest wymagane użycie kleju odkształcalnego.
Wyrównuje podłoża mineralne – może być używana do szpachlowania powierzchni ścian i wylewek.
Umożliwia murowanie cienką warstwą – można nią wykonywać drobne prace murarskie podczas wykańczania pomieszczeń.
Możliwe jest rozszerzenie zakresu jego stosowania - po dodaniu EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS można go używać na podłożach narażonych na odkształcenia termiczne i mechaniczne, np. na ogrzewaniu podłogowym i ściennym, balkonach, cokołach i tarasach.

  • Rodzaje podłoży – beton, zaprawy naprawczetynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wylewki cementowe i anhydrytowe, nieotynkowane ściany z cegieł, ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego, elementów silikatowych.
  • Rodzaj przyklejanych płytek - o małym i średnim formacie; o średniej nasiąkliwości; ceramiczne (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowe, kamienne itp.


Uelastyczniona formuła - ulepszenie parametrów roboczych kleju, czyli jego reologii,sprawia, że praca z ZAPRAWĄ KLEJOWĄ staje się jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza. Wzbogacenie kleju dodatkami uelastyczniającymi powoduje, że na każdym etapie prac spełnia on oczekiwania glazurnika.
Mieszanie. Klej jest mniej podatny na napowietrzanie i tworzy mieszaninę homogeniczną – jednorodną pod względem rozprowadzenia składników w całości przygotowanej masy. Właściwość ta, wsparta idealnym doborem stosu kruszywowego, zapewnia warstwie kleju najwyższą wytrzymałość. 
Nakładanie na pacę. Klej ma optymalnie dobraną lepkość wewnętrzną, gwarantującą przenoszenie go bez strat z pojemnika na pacę i z pacy na podłoże. 
Nanoszenie na podłoże. Klej doskonale rozprowadza się po powierzchni - siły adhezji zaprawy są na tyle duże, iż uniemożliwiają „zawijanie się” kleju na pacę (przy prawidłowo zagruntowanym podłożu). 
Przyklejanie płytki. Idealnie dobrana lepkość pozwala łatwiej operować przyklejaną płytką.

Podobne produkty